Webinde

YKS’ye çalışmak için çok mu geç? Nasıl hazırlanmalı?

19.01.2021
59
YKS’ye çalışmak için çok mu geç? Nasıl hazırlanmalı?

YKS’ye çalışmak için çok mu geç?

yks

Hiçbir şey için geç değildir. Haziran’a kadar epey zaman var ki net tarih henüz belli olmadı. 20-21 Haziran tarihlerine yakın olacağı belli. Bu durumda önünüzde 150 küsur gün var. Peki bu sürede ne yapılabilir? Nasıl başlamalı?

İlk olarak hedef belirlemek çok önemli. Ne için çalışacaksın? Hangi bölüm istiyorsun? Buraya tıklayarak bölümler, kontenjanlar ve geçmiş yıl puanlarını öğrenebilirsin. Hedefimiz belli mi? O zaman kaç puan alman lazım, ne kadar soru çözmen lazım, ne kadar net lazım, bunları öğrenmelisin. Bu araştırma iki günden fazlanı almayacaktır.

Sonra ise yapman gereken kaynak belirlemek, Youtube’dan mı ders dinleyeceksin, online bir eğitim platformu mu seçeceksin yoksa kendin kitaplardan mı çalışacaksın?

İlk olarak Youtube kanal önerileri ile başlayalım.

YouTube

BİYOLOJİ DERSİ YOUTUBE KANAL ÖNERİLERİ

1. FUNDAMENTALS BİYOLOJİ: Bu kanal uzun zamandır hizmet veriyor. Biyoloji adına en kaliteli eğitimlerden birini sunuyor diyebiliriz. Sınava kadar biyoloji ile ilgili eksiklerinizi buradan tamamlayabilirsiniz. Soru çözümleri ile de konuyu pekiştirebilirsiniz.

2. HOCALARA GELDİK: Uzun süredir bu işin içerisinde olan Hocalara Geldik kanalı, epey büyük bir kadroya sahip ve profesyonel ekibiyle öğrencileri üniversite sınavına hazırlıyor. Ciddi göründüğü kadarda eğlenceli bir kanal ile epey şey öğreneceksiniz.

3. SELİN HOCA: Kaliteli konu anlatımlarının yanında soru çözümleri ile konuları pekiştirmesi çok iyi. Aynı zamanda konuların ders notu PDF’lerini indirip takip ve tekrar yapabilirsiniz.

4. BEKİR AVŞAR: Detaylı bir konu anlatımına sahip hocamız, yayınların soru çözümlerini yaparak yardımcı oluyor. Rehber videolarının da bulunduğu bu kanalda motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz.

FİZİK DERSİ YOUTUBE KANAL ÖNERİLERİ

1. BENİM HOCAM BARIŞ AKINCIOĞLU: Hocamız sınıf ortamında yayınladığı videolarda konu anlatımını işliyor ve soru çözümlerini de yapıyor. Çektiği videolar kesinlikle günceldir.

2. DERSTEYİZ BİZ MEHMET AYBER: Konuları kısa kısa dinlemek istiyorsanız, bu kanal tam size göre. Anlattığı konuları soru çözümleriyle pekiştiriyor. Soruları çözerken de püf noktaları ve taktikleri paylaşıyor.

3. ERTAN SİNAN ŞAHİN: Güncel kanallar arasında yer almakta. Soru çözüm videoları sizi epey ileri götürecektir. Yaptığı soru çözümlerini PDF olarak da sizinle paylaşıyor.

4. UMUT ÖNCÜL: Uzun süredir aktif olan hocamız, fizik için en kaliteli kanallardan biridir. Eğlenceli anlatım ve çözümleri ile anlamanızı sağlayacaktır.

KİMYA DERSİ YOUTUBE KANAL ÖNERİLERİ

1. KİMYA ADASI: Özel ders tadında bu kanal size çok şey katacak, eminiz. Kaliteli konu anlatımlarını incelemelisiniz.

2. KİMYA HOCAM: Konu anlatım ve soru çözüm videolarına mutlaka göz atın deriz.

3. BENİM HOCAM GÖRKEM ŞAHİN: Hocamız detaylı ve öğretici bir anlatıma sahip. Videoları sınıf ortamında çekilmiştir. Soru çözüm videoları da bulunmakta.

4. HOCALARA GELDİK: Konu anlatımları ve soru çözümleri sohbet tadında geçen bu kanalda, konuyu anlamak fazlasıyla kolay. Bu kanalın en güzel yanı her seviyeye hitap etmesi.

MATEMATİK YOUTUBE KANAL ÖNERİLERİ

1. ŞENOL HOCA (BASİT SEVİYE): Konuları temelden alması en güzel kısmı. Matematiğiniz iyi değilse mutlaka bu kanal ile ders çalışmaya başlayın. İleri seviye soru tarzları da mevcut. Ama ileri seviye matematiğe ihtiyacı olan kişilere yeteceğini düşünmüyoruz.

2. HOCALARA GELDİK (HER SEVİYEYE UYGUN): Sohbet tarzında anlatımı ile bu kanalda eğlenerek matematik öğrenebilirsiniz.

3. REHBER MATEMATİK (HER SEVİYEYE UYGUN): Sadece konu anlatımı ve soru çözümü olmayan bu kanalda hocamız rehberliğinizi de yapıyor. Size bir öğretmen yerine dost oluyor.

4. CEYHUN HOCA (ÖZEL ÖĞRENCİ): Her seviye öğrencinin dinleyebileceği Ceyhun hoca, özel öğrenci sitesini kurup ders video ve PDF’lerini burada yayınlıyor.

TARİH YOUTUBE KANAL ÖNERİLERİ

1. HOCALARA GELDİK: Bu kanalı artık hepimiz öğrendik. Keyifli videoları ile tarih dersini eğlenceli hale getirebilirsiniz. Konu anlatımı detaylıdır.

2. KR AKADEMİ BURAK ÜNSUR: Konuları kendi yorumuyla anlatarak anlamanızı pekiştiriyor. Mantığı kavramanızı sağlıyor. Fazla detaya girmek istemeyenler Burak hocayı dinleyebilir.

3. BENİM HOCAM SADETTİN AKYAYLA: Detaylı bir anlatım istiyorsanız ve örnek görmek istiyorsanız bu kanalı izleyebilirsiniz.

4. OK TARİH: Özetler ile son çare videoları sizi son dakika sınav hazırlığına yetiştirecektir.

GEOMETRİ YOUTUBE KANAL ÖNERİLERİ

1. ŞENOL HOCA: Youtube’da en sevilen hocalardan biri olan Şenol hoca temelden aldığı konular ile size geometriyi sevdirecektir.

2. HOCALARA GELDİK: Sohbet tarzında bu dersi çok seveceksiniz.

3. CEYHUN HOCA: Her seviyeye uygun bu kanalda, kendisi öğrencileri düşünerek özel öğrenci sitesinde hem video hem PDF bulabilirsiniz.

4. KENAN KARA İLE GEOMETRİ: Sadece geometri üzerine olan bu kanalda, videolar defter değil bilgisayar ortamında anlatılıyor. Kanalda çok fazla soru çözümü bulabilirsiniz.

Bir dahaki yazımızda kitap kaynak önerileri yapacağız, takipte kalın.

İnstagram adresimize buradan ulaşabilirsiniz.

Evde dil öğrenmek ilginizi çeker mi?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.