Webinde

TAVUK YEMEĞİNİN YANINA NE YAKIŞIR?

30.12.2020
137
TAVUK YEMEĞİNİN YANINA NE YAKIŞIR?

Tavuk yemeğinin yanına ne yakışır ? Tavuğun yanına ne yapsam gider? Tavuğa en yakışan şeyler neler?

Genel olarak tavuğu fazla tüketen bir yemek kültürümüz var. Peki tavuğun yanına ne yakışır?

Tavuk ile birçok yemek yapabiliyoruz. Haşlaması, kızartması, fırınlaması, sulu yemeği, sotesi…

Tavukla adeta dans yapacak önerilerim;

 1. MAKARNA: Kesinlikle nasıl pişerse pişsin yanına yakışacak bir ürün. Tavuğunuz sote olursa yanına fesleğenli veya kremalı yaptığınız makarna enfes olacaktır. Kızarmış tavuğun veya çıtır tavuğun yanına domates soslu veya sade makarna daha iyi olacaktır. Çünkü zaten kızarmış tavuk ağır gelecek. Tavukla direk birleştirebileceğiniz çok güzel soslar var… Bunları hazırda satın alabilirsiniz kendinizde yapabilirsiniz. En çok yakışan sos pesto sosudur. Pesto; sarımsak, taze fesleğen, ceviz, zeytinyağı, tuz, karabiber ile yapılan mükemmel bir sos. Hazır alırsanız da pekala krema veya makarnanın haşlama suyu ile açabilirsiniz. İşte size birkaç tane makarna tavuk sunum önerisi.
  tavuk makarna tavuk makarna
  tavuk makarna tavuk makarna
 2. PİLAV: Yemek kültürümüzde pilavın yeri çok ayrıdır. Tavuğun yanına da pekala çok yakışır. Hele tavuk pilav en meşhurudur. Tavuk sotenin yanına hem pirinç hem şehriye hem de bulgur pilavı çok iyi gidecektir. Kızarmış veya mangalda olan tavuğun yanına pirinç daha iyi gidecektir. Tavuğun kendisi ağır olacağı için yanına yapılan pilavlar ferah olmalıdır. Örneğin, mısırlı pirinç pilavı, sebzeli bulgur pilavı, arpa şehriye pilavı gibi… İşte birkaç sunum önerisi.
  Pilav üstü Tavuk Tarifi - Saniye Anne Yemek Tarifleri Fırında tavuk ve iç pilav
  KEBAPHAN, ÇANKAYA BALGAT MEŞHUR KEBAP SALONU(ANKARA)          Tavuklu Pilav Tarifi, Nasıl Yapılır? - Yemek.com
 3. SALATA: Tavuklu salata veya tavuğun yanına salata yaparak çok lezzetli bir sofra kurabilirsiniz. Patlıcan salatası, karalahana salatası, yeşil salata, havuç salatası gibi… İşte sunum önerileri.
  Izgara tavuklu salata - Diyet Tarifleri Izgara Tavuk Salata Beeves Steak
  tavuğun yanına ne yakışır          tavuğun yanına ne yakışır
 4. EKMEK ARASI VEYA DÜRÜM: İlla yanına bir şey yapmasanız da olur, tombik ekmek, bazlama veya lavaş ile çok uyumlu olacaktır. Bunları kendinizde yapabilirsiniz, hazırda yapabilirsiniz. İşte sunum önerileri.
  tavuğun yanına ne yakışır     tavuğun yanına ne yakışır
  tavuğun yanına ne yakışır  tavuğun yanına ne yakışır
 5. BEĞENDİ VEYA PATATES PÜRESİ: Bu iki ürünün yakışmadığı et, tavuk ürünü yoktur. Eğer kıvamlarını çok güzel yapabilirseniz çok güzel bir sofra kurmuş olursunuz. İşte sunum önerileri…
  tavuğun yanına ne yakışır tavuğun yanına ne yakışır
  tavuğun yanına ne yakışır       tavuğun yanına ne yakışır

İşte tavuğun yanına ne yakışır sorusunun cevabı. Sizde menülerinizi bu yan ürünlerle zenginleştirebilir ve daha doyurucu hale getirebilirsiniz. Sizin de önerileriniz olursa yorumlarda görüşelim. Afiyet olsun!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.