Webinde

ÖMRÜNÜZDE ASLA YAPMAMANIZ GEREKEN 8 HATA

15.12.2020
119
ÖMRÜNÜZDE ASLA YAPMAMANIZ GEREKEN 8 HATA

1- SÜREKLİ YÖN DEĞİŞTİRMEK

Değişmeliyiz, gelişmeliyiz tabi ki ama sürekli yön değiştirmek, kırılma noktaları yaşamak yani birilerinden aldığınız her fikir ve yeni ilhamlar sonucunda her yöne gitmeye çalışan ama hiçbir yöne gidemeyen biri olmayın.

Her tanıştığınız insanla bir yöne gitmeye karar vermeden önce her şeyi değerlendirdikten sonra senede 1-2 defa böyle kırınımlar yapın

2-VAKİT KAYBI İLİŞKİLER

Daha önceden biri bir insanı kandırdıysa o insana güvenmeyin ve platonik aşklar …

Bir kişiye sürekli iyilik saçmak ,ömrünüzü o kişiye adamak yanlıştır.

Siz muhteşem şeyler yapıp karşılığını almadığınızda da devam ederseniz.

Bir gün gittiğinde de şaşırmayın onlarla yaşadığınız zaman çöpe gider ömrünüzün belki en güzel zamanlarını ziyan etmiş olursunuz

3-HATA YAPMA KORKUSU

Türkiye de eğitim sisteminde şıklar varsa devam et yoksa adım atma şeklinde de eğitildiğimiz için de hayatta hata yapmaktan korktuğumuz için bir çok fırsatı kaçırırız.

Garanti iş aramak, risklerden kaçmak ve konfor alanından çıkmamak en büyük hatadır.

Neye sahip olduğunuzu düşünün ne kaybedebileceğinizi ama risk almadan ölmeyin.

4- İNSAN SATMAK

İnsanları kazanmak zor olmalı ,kaliteli insanlar olsun hayatanızda. kimseyi satmayın güvenlerini boşa çıkarmayın kazanacağınız tek şey yalnızlık olur.

5 -YANLIŞA ADAMAK

Tüm hayatınızı bir olaya, bir hobiye, bir fikre ya da bir insana bağlamak.bu durumlara sadece hayatınızın %10 nu ayırın.

Hayatınızı yaşayın sosyal ilişkiler kurun insanlarla bir araya gelin var olun çünkü ömrünüzü adadığınız şey bittiği zaman sizden sadece sıfır kalır.

Vaktinizi kendinize harcayın.

6-SAHTE HARİTALAR

O yola hiç gitmemiş insanların sana o yolu çizmesine izin vermeyin. size akıl fikir veren insanlar önce o işi başarmış olsun .

7-ACELE KARAR

Satıcılar özellikle son dakika, son şans, son paket gibi sözlerle hemen karar vermenizi isterler. konu hakkında yarım saat ,bir gün belki de bir ay düşünmek hakkınız. ama kararlarınızı son güne bırakmayın.

8- HAYIR DEMEYİ BİLİN

Bahane düşünmeden hayır deyin. insanlar sizin açığınızı bilerek size gelirler. arkadaşlarınızın sizi sömürmesine izin vermeyin . unutmayın hayırın açıklaması yoktur. kendiniz için yaşayın

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.