Webinde

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

31.12.2020
101
Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru saçlar elektriklenme problemine neden olur. Hele ki, saçlarınız kıvırcık ise daha fazla problemle başa çıkmaya çalışıyor olabilirsiniz. Kıvırcık saç bakımı hakkında tavsiyeler arıyorsanız, detayları sizler için araştırdık!

kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık Saçlar Nasıl Onarılır?
Kıvırcık saç bakımı için onarım yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Keratin Tedavisi: Keratin saçı güçlendiren bir proteindir. Keratin tedavisi, saçların parlak ve elektriklenmemiş görünmelerini sağlayan kimyasal bir işlemdir. Saç tipinize ve saç bakım rutininize bağlı olarak yaklaşık altı ay sürer.
    Saç Serumu: Saç serumu saç tellerini kaplar ve nemlendirir. Böylece kuruluğu ve kabarmayı uzak tutar. Serumlar, saçı nemden koruyan ve parlaklık veren konsantre bileşenler içerir.
  • Durulanmayan Saç Kremi: Bu ürünler saçınızı nemlendirir ve yumuşatır. Standart saç kremlerinin durulanmayan formülü vardır ve gün boyu saçı korurlar.
  • Saç Maskesi: Saç maskeleri esas olarak saçınızı beslemek ve nemlendirmek içindir. Telleri derinlemesine şekillendirir ve pürüzsüzlük sunar. Saç maskeleri, saçı sağlıklı ve elektriklenmeden koruyan besleyici yağlar içerir. Kıvırcık saç bakımı yapmak ve kabarmayı yönetmek için basit malzemelerle ev yapımı saç maskeleri de hazırlayabilirsiniz.
  • Kabarma Önleyici Yağlar: Kabarmayı engellemek ve saç sağlığını korumak için kabarma önleyici yağ satın alabilirsiniz.
  • Isı Koruyucular: Saç maşası ve saç düzleştirici gibi ısı şekillendirme aletleri saçı kurutabilir ve kıvırcıklaştırabilir. Saçın zarar görmesini önlemek adına, ısıya karşı koruyucu bir ürün kullanabilirsiniz.
  • Kabarma Önleyici Şampuanlar: Özel olarak formüle edilmiş anti-şampuanlar, kuruluk olmadan kabarmayı önlemek için gliserin ve yağlar gibi nemlendirici bileşenler içerir.
  • Kuru Şampuan: Yıkama sırasında saçınızı ve saç derinizi taze tutmak, elektriklenmeyi en aza indirmek amacıyla kuru şampuanlar kullanın.

Ayrıca, bir ürün satın almadan önce içindekileri kontrol etmeyi alışkanlık haline getirin. Saçı kurutan ve kabarmaya destek olan sülfatlar ve alkol gibi maddelerden kaçının. Kıvırcık saç bakımı yapan ürünler kullanmak, saçlarınızın genel formu ve yapısı ile uyum yaratır.

Kıvırcık Saç Bakımı İçin Uygulama Önerileri
Kıvırcık saçlarınıza daha iyi bir bakım uygulamak için aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

Düzenli Saç Kesimi Yapın: Kuru, hasar görmüş veya kırık uçlardan kurtulmak için saçınızı her 2-4 haftada bir kesin. Hasarlı saç uçları, kabarmayı kötüleştirebilir, saçın donuk ve dağınık görünmesine neden olabilir.

Nemli veya Islak Saçları Fırçalamayın: Nemli saç kırılmaya karşı hassastır. Nemli saçların taranması saç tellerini esnetir ve dokusunu değiştirebilir. Duştan sonra saçlarınızı fırçalamak istediğinizde, bir saç açıcı ve geniş dişli bir tarak tercih edin.

Saçınızı Doğru Şekilde Kurulayın: Kıvırcık saç bakımı için önemli uygulamalardan biri de kurulama konusuyla ilgili. Saçınızı, nazik olduğu ve sürtünmeyi azalttığı için mikrofiber bir havluyla kurulayın. Saçı bir havluyla kuvvetli şekilde ovmak, kabarmayı artıracak ve saçların kırılmasına neden olacaktır.

Saçınızı Fazla Yıkamayın: Saçınızı sık sık yıkamak doğal yağlarını yok edebilir. Bu, aynı zamanda kuruluğa ve kıvrılmaya neden olur.

İpek Yastık Kılıfları Kullanın: İpek yastık kılıfları, sürtünme olasılığını azaltır, elektriklenmeyi ve saç kırılmasını yönetmeye yardımcı olur. Saçınızı korumak için ipek yastık kılıflarını deneyebilirsiniz.

Profesyonel İpucu: Aceleniz varsa ve elektriklenmeyi yatıştırmanız gerekiyorsa, ıslak bir diş fırçası veya maskara çubuğu kullanın.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.