Webinde

KENDİNİZİ DAHA CESUR HİSSETMENİZİN 5 KOLAY YOLU

28.12.2020
108
KENDİNİZİ DAHA CESUR HİSSETMENİZİN 5 KOLAY YOLU

Çoğu insan cesareti korkusuzluk olarak yorumlar . Fakat  bu yorumlama yanlıştır. Cesaret , hissettiğiniz korkuya rağmen harekete geçmektir.

 Cesur olmak istiyorsanız öncelikle neden korktuğunuzu anlamalı ve bunun üstesinden gelmeye çalışmalısınız. Korkuya izin verirseniz risk almaktan ve fırsatları değerlendirmekten kendinizi alıkoyarsınız. Cesur olmak; hayallerinizin peşinden gitmenizi , hayattan istediğinizi elde etmenizi , şanslarınızı denemenizi ve belki de en önemlisi  İleri de içinizde ukde kalmamasını sağlar.

 Peki  cesur  hissetmenin yolları nelerdir?

KENDİNİZİ KABUL EDİN VE UYGULAMAYA GEÇİN

Çoğu zaman insanlar ya cesur olduğunu ya da olmadığını varsayarlar. Bazı insanlar daha cesaret göstermeye daha yatkındır. Ama cesareti kas olarak düşünmek en iyisidir. Bazı bireylerin kasları diğer bireylere göre daha  belirgindir. Ama her birey doğru eğitim ve uygulamalar ile cesaret kaslarını geliştirebilir. Bu nedenle öncelikle kendinizi kabul edin , cesaret seviyenizi arttıracak uygulamalara yönelin.

GÜÇLÜ YÖNLERİNİZİ BELİRLEYİN

Araştırmalara göre güçlü yönlerini tanıyan ve geliştiren insanlar daha mutlu daha enerjik hissetmekle kalmaz daha dirençli de olurlar. Hangi konuda iyi olduğunu bilmek güveninizi arttırmaya yardımcı olur dolayısıyla cesur olma olasılığınızı arttırır.

FARKLI SENARYOLARI İNCELEYİN

Çoğu zaman 2 uç noktayı karşılaştırmak korkularınızın ötesine geçmenize yardımcı olur. Düzenli olarak karşılaştırmalar yaparsanız kendinizi en kötü senaryolara karşı hazırlamış olursunuz.  Bu durumda cesaretinizi yükseltir.

KONFOR ALANINIZDAN AYRILIN

Korkunun sizi eğlencelerden , hayallerinizin peşinden gitmenize ya da özünüzde kim olduğunuzu bulmanıza engel olmasına izin vermeyin. Çünkü size verilen bir ömrü dilediğiniz gibi yaşayamazsınız. Sizi rahatsız eden ancak risklerin düşük olduğu bazı senaryoları cesaretle  yaşayın.

STRESİNİZİ AZALTIN

Bazı insanlar stresli olmaları nedeniyle korku yaşar ya da cesareti yokmuş gibi hisseder. Bunalmış veya öfkeli durumlar cesaretinizi kırabilir. Bu yüzden stres seviyenizi azaltacak alternatif yolları deneyin. Örneğin ;yoga, meditasyon ,resim çizmek ,spor yapmak, müzik dinlemek gibi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.