Webinde

Kadınları anlamak neden zor? Erkekler kadınlardan ne bekler?

18.01.2021
76
Kadınları anlamak neden zor? Erkekler kadınlardan ne bekler?

Kadınları anlamak neden zor? Erkekler kadınlardan ne bekliyor?

Kadın ve erkek

Çevremizde kötü dinleyici birçok erkek var değil mi? Erkek arkadaş, erkek kardeşler, babalar veya sadece arkadaşlarımız. Peki erkekler neden kadınları zor anlar?

Erkekler kadınları neden zor dinler veya anlar? Sıkıldıkları için mi? Hayır. Aslında bunun nedenini ortaya koyan birkaç çalışma var. Çalışmalara göre erkeklerin beyni kadınların beynine göre sesi farklı algılıyor. Gelin birlikte öğrenelim.

Yapılan çalışmaların sonuçlarına bizde inanamadık. Erkeklerin dinleme becerileri hakkında bazı gerçekler mevcut.

Kadın ve Erkek

Kadınların Sesleri Erkeklerin Beynini Daha Çok Çalıştırıyor!

Yapılan bir araştırmada erkeklerin kadın seslerine karşı verdiği tepkilerin farkları ortaya çıkartılmış. Diğer erkekler konuşurken erkeklerin beyni farklı aktivite gösterirken bir kadını dinlemek daha farklı beyin aktivitelerine sebep oluyor. Yani sonuç olarak erkeklerin beyni kadınları anlamak için ekstra bir çaba gösteriyor. Bu sonuçta erkeklerin kadınları anlamak ve dinlemek için fazlasıyla zorlanmaları gerektiğini ortaya koyuyor.

Kadın ve erkek sesleri arasında büyük bir fark vardır. Ve bu çok önemlidir. Kadınlar konuşurken erkeklere nazaran daha fazla ses kullanır ve melodik konuşmaya eğilimlerdir. Bu önemli iki faktör erkek beyinlerinin kadınların söylediklerini anlamasını zorlaştırıyor. Çünkü çözülmesi gereken çok şey ortaya çıkıyor.

kadın ve erkek

Erkekler kadınlardan ne bekliyor?

Toplumların zamanla oluşturduğu kalıplardan sadece kadınlar değil erkeklerde fazlasıyla etkileniyor. Genellikle yazılan yazılar, yapılan paylaşımlar veya geliştirilen yenilikler kadınlarla ilgilidir. Özellikle Türk toplumunda kadının yeriyle ilgili ciddi problemler vardır. Bu da büyük bir sebep haline gelmiştir. Türk toplumundaki kadının yeri konusunda yaşanan problemler, ilginin ve gelişmelerin hep kadınlar üzerine olmasını tetiklemektedir.

Kadınlar erkeklerden ne bekler? Şefkat, sevecenlik, maddi yükümlülüğün farkında olması, temiz, titiz, çocukları seven, aldatmayan, yalan söylemeyen, aldatmayan, romantik gibi uzayacak birçok özellik…

Peki erkekler ne bekler? Evi çekip çeviren, çocukları seven bakabilecek, bakımlı, anlayışlı, baskıcı olmayan gibi… Tabii ortada birçok değişkende mevcut. Bunlar sadece genel ve ortak görüş.

erkek

Erkekler ağlamaz klişesi!

Öylede güzel ağlar ki. Ne demek erkekler ağlamaz. İnsanoğlu ağlar. Ağlamak kötü bir şey değil. Toplumun geneli erkeği, çalışmak zorunda olan, maddi yük üstlenen, güçlü, kadını koruma yükümlülüğü verilmiş bir imaja sahiptir. Bu hepimizin bildiği durum. Peki sizce erkeklere çok fazla yük binmiyor mu? Gerçekten çevrenizdeki erkeklere bakın acaba bu yüklerden mutlular mı?

Sirkeli su içmek ile ilgili yazımızı okudunuz mu?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.