Webinde

Google Adsense Nedir? Adsense ile Para Kazanma

25.12.2020
110
Google Adsense Nedir? Adsense ile Para Kazanma

İnternetten para kazanmak dendiğinde karşı karşıya kalınan en önemli seçeneklerden bir tanesi de Google Adsense olur. Google çatısı altında olan bu yapı aslında web sitesi sahiplerinin çok yakından bildiği seçenekler arasındadır. Bu nedenle de web ile ilgilineneler Adsense’in ne kadar değerli olduğunu bilir. Şimdi bilmeyenler için Adsense’i ve bu yöntem ile para kazanma tekniklerini açıklayalım!

Google tarafından geliştirilen Adsense aslında reklam yayıncılığı yaparak para kazanma anlamına gelir. Tabii bunun için bir web sitesine sahip olmanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde para kazanmak adına sadece Adsense aracının bir sonuç ortaya çıkarmayacağı bilinir. Web sitesinin kurdunuz ve sayfanıza Adsense almayı başardınız. Şimdi ne olacak?

Google Adsense Para Kazanma

Google’ın bu harika para kazanma seçeneklerinden bir tanesini kullanırken amacınız çok fazla para kazanmaktır. Ama aç gözlü olmak para kazanma hayallerinizi suya düşürür. Bu nedenle web sitenizde yayınlayacağınız reklamların içeriğinizle bağlantılı olması ya da kullanıcıların son aramaları ile ilgili olması gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü Google size iki seçenek sunar. Sizin belirlediğiniz reklamlar mı yayınlansın yoksa kullanıcıların son aradığı ürünler mi?

Seçimini kendinize göre yapmalısınız ama en çok rağbet gören kullanıcı aramalarına yönelik seçimlerdir. Çünkü internet kullanıcıları arama yapmış oldukları konularda alışveriş yapmaya daha çok meyillidir. Bu internet sayfanızdan reklam tıklaması ve cüzdanınıza doluşan paralar anlamına gelir.

Adsense ile İlgili Sık Yapılan Hatalar

Google Adsense hesabının banlanması web sitesi sahiplerinin en son isteyeceği şeydir. Çünkü banın kaldırılması süreci endişe verici olur. Adsense hesabınızın banlanmaması adına kesinlikle her gün girip reklamlara tıklamaktan uzak durmalısınız. Çünkü pek çok web sitesi sahibi kendisi girip tıkladığında para kazanacağınız sanır. Ancak gerçekler öyle değildir!

Para kazanma konusunda yanlışlardan bir tanesi de reklam yerleşimidir. Reklamları yanlış yerleştirdiğinizde kullanıcıların ilgisini çekemezsiniz. Aksine sitenizin reklamlar tarafından istila edildiği ve bu nedenle de kullanışsız bir site olduğu söylenebilir. Bu ve benzeri hatalardan uzak durduğunuzda hem Google Adsense ile para kazanabilir hem de banlanma riski ile karşı karşıya kalmazsınız!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.