Webinde

Aynı Anda İki Dil Öğrenmek Mümkün Mü?

17.01.2021
75
Aynı Anda İki Dil Öğrenmek Mümkün Mü?

Aynı Anda İki Dil Öğrenmek Mümkün mü? Bir önceki yazımızda evde dil öğrenmek nasıl olur, olursa nasıl olmalı bunları paylaştık.

AYNI ANDA İKİ DİL ÖĞRENMEK MÜMKÜN MÜ? Peki nasıl olur? Nelere dikkat etmeliyiz? Gelin beraber öğrenelim.

Aynı Anda İki Dil Öğrenmek İçin Bilmemiz Gereken 8 Madde!

aynı anda iki dil

1. MADDE: Birbirinden farklı iki dil seçin

Aynı anda İspanyolca ve Fransızca öğrenilmez mesela. Çünkü bu iki dil birbirine epey benzer. Bundan dolayı bu dilleri aynı anda öğrenmek bir süre bize acı çektirecektir ve karışıklığa sebep olacaktır. Yapılan çalışmalarda ki hatalarda bu dilleri akıcı konuşmamızı engelleyecektir. İşimizi zorlaştırmamak için, birbirine benzemeyen iki ayrı dil seçmeliyiz ki öğrendiklerimiz kalıcı olsun.

iki dil öğrenmek

2. MADDE: Öncelikli bir diliniz olsun

Yeni dil öğrenmek ne kadar ilgi çekici olsa da önemli bir nokta var ki; iki dili başlangıç düzeyinde bilmektense bir dilde uzmanlaşmak her zaman daha iyidir. Bunun size getiri daha fazla olacaktır. Konumuz iki dil birden öğrenmekte olsa, öncelikli bir diliniz olsun.

iki dil öğrenmek

3. MADDE: Sabır, sabır, sabır

Her konuda olduğu gibi dil öğrenmek içinde sabır çok önemli, bir şeyin size getiri olması için mutlaka emek vermek ve zaman ayırmak önemlidir, sabretmek daha da önemlidir. Bundan dolayı dil öğrenirken mutlaka sabretmeli ve isteğinizi yitirmemelisiniz.

iki dil öğrenmek

4. MADDE: Düzenli tekrar yapmalısınız

Yeni bir şey öğrenmek için yapılması gereken en önemli şey; tekrar etmektir. Sık sık ve sürekli tekrar yapmalısınız. Ne kadar sık tekrar yapar, üzerine düşerseniz, o kadar çok verim alır ve pekiştirmiş olursunuz. Bir şeyi en başından yeni öğrenmek çok zaman alacaktır. Bunun için düzenli tekrar çok önemlidir.

iki dil öğrenmek

5. MADDE: Planlı olmalısınız

Aslında hayatın her noktasında biraz plan yapmalıyız. Bu dil içinde geçerli. Kendinize bir plan oluşturarak bunu çok iyi yürütebilirsiniz. Olası her durumu düşünerek güzel bir planla yola çıkmalısınız.

iki dil öğrenmek

6. MADDE: İki dili de kafanızda kodlamalısınız

Bu kodlar renkler olabilir. Her iki dil için, farklı iki renk kalem ve farklı iki renk çalışma defteri kullanırsanız. Beyniniz kendini kodlayacaktır. Bu dilleri karıştırmamak için çok iyi bir tekniktir.

iki dil öğrenmek

7. MADDE: Aynı konuları iki dilde de çalışın

Konuları aynı olacak şekilde çalışırsanız bu sizin için daha çok kalıcı bilgi demek olacaktır. Aynı zamanda beyniniz kendini bu geçişlere alıştıracaktır.

iki dil öğrenmek

8. MADDE: Kendini keşfet

Nasıl daha kolay çalışabiliyorsan, nasıl daha çabuk kavrayabiliyorsan çalışma düzenini kendin ayarla, kendini keşfet ve tanı. Bu sayede dil öğrenmek daha zevkli olacaktır.

iki dil öğrenmek

Dil seçmeniz için en çok konuşulan dillere bakmak faydalı olacaktır. Buradan ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.